Oferujemy Państwu serwis oraz montaż zakupionych u nas drzwi, okien oraz rolet.Drzwi zewnętrzne Drewniane Sosnowe

Drzwi zewnętrzne wykonane są z klejonego warstwowo drewna sosnowego, uzupełnione o elementy ze sklejki brzozowej wodoodpornej. Ocieplane styropianem 40mm.

Taka konstrukcja zapewnia trwałość na spękania i wypaczenia, stałość wymiarów i kształtu.

Impregnowane i malowane kilkukrotnie wyłącznie wodnymi farbami ekologicznymi.

Wyposażenie standardowe:

 • skrzydło o grubości 60mm
 • ościeżnica stała o szerokości 80mm
 • 3 zawiasy regulowane szwajcarskiej firmy "SFS"
 • 2 uszczelki na całym obwodzie ościeżnicy i skrzydła
 • 2 niezależne zamki z wkładką
 • klamka + szyld górny
 • wizjer (w drzwiach pełnych)
 • próg drewniany z uszczelką
 • ocieplenie(40mm styropian)
 • szyba zespolona (antisol - przyciemniana)
 • Możliwość wykonania witrażu do każdego modelu drzwi (również wg własnego projektu)
Gwarancja: 12 miesięcy

Wykonujemy również doświetla boczne i górne (pełne lub przeszklone) na każdy wymiar i do każdego modelu drzwi - CENY OD 200 DO 600 ZŁ

Każdy z modeli drzwi możemy wzbogacić o doświetla boczne i naświetla górne. Najczęściej wybierane doświetla i naświetla to te, w których większa lub cała powierzechnia jest przeszklona. Nadaje to optycznie lekkości i elegancji całej konstrukcji. Zastosowanie konstrukcji z doświetlami i naświetlami daje ogromne możliwości aranżacji całej konstrukcji w oparciu o wybrany przez model drzwi.

Drzwi zewnętrzne oraz dostawki boczne i naświetla górne obligatoryjnie należy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem czynników atmosferycznych przez zastosowanie zadaszenia.

Drzwi z doświetleniami

Doświetla boczne można wykonać z jednej lub z obydwu stron drzwi. Ich głównym atutem jest to, że optycznie poszerzają wnętrze przedsionka. Rozmieszczenie doświetli przy wejściu powinno być zgodne z zasadą kompozycji elewacji, jesli tylko pozwala na to szerokość przedsionka. W elewacji symetrycznej, gdzie drzwi podkreśla wnęka lub kolumnada, szyby wokół nich powinny być skomponowane osiowo i symetrycznie. Asymetria pasuje raczej do domów modernistycznych. Można ją też stosować jeśli wejście jest umieszczone z boku budynku. Doświetla boczne są zazwyczaj nieruchome, mogą też być jednak wyposażone w zawiasy, dzięki którym nie będzie np. problemu z wniesieniem do domu dużego przedmiotu. Górne doświetla najlepiej sprawdzają się w domach, gdzie strefa wejściowa jest wyraźnie przestrzennie wydzielona od pozostałej części elewacji (np. wejście umieszczone we wnęce na ganku, schowane za słupami). Doświetla górne często przyjmują kształt prostokąta rozpiętego zarówno nad drzwiami jak i nad doświetlami bocznymi. Pojedyńcze drzwi wejściowe w symetrycznym układzie elewacji można zamknąć prostokątem lub łukiem. Doświetla zarówno górne jak i boczne należy zaplanować już na etapie budowlanym, bo wtedy nie jesteśmy jeszcze ograniczeni rozpiętością i wysokością nadproża nad drzwiami.

Zapraszając Państwa - potencjalnych klientów - do nawiązania kontaktu i współpracy z naszą firmą, życzymy zarazem trafnych decyzji inwestycyjnych oraz udanych zakupów.

Biuro Handlowe w Bielsku Białej
w trakcie zmiany lokalizacji
klientów obsługujemy
pod nr tel 33 860 21 72
od poniedziałku do piątku
w godzinach 9,00-17,00
e-mail paxpolbielsko@poczta.onet.pl

Biuro Handlowe w Żywcu
ul. Dworcowa 2
34-300 Żywiec
Tel / fax 033 860 21 72
e-mail paxpol@poczta.onet.pl